HOLLYWOOD SMILE


ju ofron te gjitha sherbimet stomatologjike:- Kujdesi urgjent
css3menu.com
2016 - All Rights Reserved. Hollywood Smile.
hollywood_smile003017.jpg
Endodoncia ėshtė studimi, parandalimi, diagnostifikimi dhe trajtimi i sėmundjeve qė kanė tė bėjnė me rrėnjėt e dhėmbėve. Endodoncia ka qėllim pėr tė ruajtur dhėmbėt natyrorė tė pacientit me rivendosjen e shėndetit dhe funksionit tė tyre.
Dentistria e avancuar operative dhe estetike ofron shėrbime tė drejtuara nė ruajtjen e denticionit natyror me njė fokus tė veēantė nė rehabilitimin estetik tė buzėqeshjes. Shėrbimet trajtojnė problemet dentare siē janė gėrryerja/erozioni i dhėmbit, buzėqeshja jofunksionale dhe joharmonike, lezionet karioze, frakturat e dhėmbit, njollat e brendshme dhe demineralizimin si dhe lezionet e pikave tė bardha. Trajtimet e veēanta pėrfshijnė por nuk kufizohen vetėm nė restaurimin e ngjyrės sė dhėmbit, bleaching (zbardhimin), fasetat porcelani, restaurimin e dizajnuar dixhitalisht, mikroabrazioni dhe dentistrinė adezive.
Kirurgjia Orale dhe Maksillofaciale trajton sėmundjet, dėmtimet, tumoret dhe deformimet e fytyrės, si dhe nofullave qė kėrkojnė operim apo ekstraktim tė dhėmbit. Dhimbjet Orofaciale dhe Mjekėsia Orale ėshtė e specializuar nė trajtimin e pacientėve me sėmundje orale dhe dhimbje orale, duke pėrfshirė kėtu dhimbjet kronike, kėrcitjen e dhėmbėve, ērregullimet e nofullave dhe ēėshtjet e frymėmarrjes.
Ortodoncia trajton ndihmimin e dhėmbėve qė tė rreshtohen nė mėnyrė tė rregullt, duke pėrdorur briketa apo pajisje tjera.
Pedodoncia ofron shėrbime dentare pėr foshnjat, fėmijėt dhe tė rinjtė, duke pėrfshirė edhe ata me nevoja tė veēanta nė njė ambient relaksues, mjedis i pėrshtatur nė mėnyrė specifike pėr kujdesin e pacientėve tė rinj.
Periodoncia mirret me diagnostifikimin dhe trajtimin e sėmundjeve dhe lėndimeve tė mishrave, indit lidhės dhe kockės pėrreth dhėmbėve.
Pėr pacientėt e veēantė klinika jonė ofron shėrbime mjekėsore, si pėr ata me aftėsi tė kufizuara por edhe tė pėr tė moshuarit.
Kujdesi urgjent dhe traumat dentare, fokusohet nė preventivėn, diagnostifikimin dhe trajtimin e emergjencave dentare.
Endodoncia
Dentistria operative dhe estetike
Kirurgjia Orale dhe Maksillofaciale si dhe Dhimbjet Orofaciale dhe Mjekėsia Orale
Ortodoncia
Pedodoncia
Periodonci
Pacientėt e veēantė
Kujdesi urgjent
Protetikė
Protetika ėshtė trajtimi, rehabilitimi dhe pėrkujdesja mbi funksionin oral, pėrshtatshmėrinė, pamjen, dhe shėndetin pėr pacientėt me dhėmbė apo inde deficitare. Klinika e protetikės mund t’ju ndihmojė ta riktheni buzėqeshjen nė pamje optimale si dhe funksionin e saj.