css3menu.com
2016 - All Rights Reserved. Hollywood Smile.
hollywood_smile002015.jpg hollywood_smile002014.jpg hollywood_smile002013.jpg hollywood_smile002012.jpg
Dr. Ilir Hoti u lind dhe u rrit ne Mitrovicė. Shkollėn Fillore dhe tė Mesmen e kreu nė Mitrovicė me njė sukses shembullor. Studimet universitare i vazhdoi nė Shqipėri nė Fakultetin e Mjekėsisė, drejtimin Stomatologji. Stomatologjinė e kreu me afat duke treguar njė vullnet dhe dėshirė tė flakėt pėr shkencat stomatologjike.

Para fillimit tė vazhdimeve tė studimeve universitare nė Mjekėsi – drejtimi Stomatologji, ai ndoqi njė trajnim disa mujor si teknik nė Laboratorin e Teknikės Dentare tė njohur nė Prishtinė “Ceramdent”, nė ēka pati njohurit e para mbi lėmin e stomatologjisė, ku e pa vetėn me pasion tė madh pėr tė studiuar kėtė drejtim.

Pasion i tij gjatė kohės sė lirė ėshtė piktura, gjė qė ka bėrė njė numėr tė konsiderueshėm pikturash nė bezė duke pėrdorur ngjyra vaji. E tash syrin e artistit e pėrdorė nė stomatologji, duke i bėrė punimet e tij tė pėrkryera dhe kėshtu duke bėrė tė lumtur pacientėt e tij tė ēmuar.

Ai vazhdimisht ndjek trajnime tė ndryshme qė mbahen brenda dhe jashtė Kosovės, duke qenė i ftuar qė tė marr pjesė me punimet e veta edhe jashtė shtetit. Ėshtė anėtar nė Shoqatėn Amerikane Dentare si dhe pjesėmarrės i rregullt nė seminaret e ndryshme online qė mbahen nga kjo shoqatė ku pajiset me njohuritė dhe zbulimet mė tė reja qė ndodhin nė botė nė lidhje me fushėn e Stomatologjisė. Ėshtė anėtar i shoqatės dentare shqiptare.

Po ashtu ai ėshtė ndėr Stomatologėt e parė nė rajon qė futi pėrdorimin e Hipnoanestezisė pėr pacientė tė caktuar qė nuk dėshirojnė pėrdorimin e gjilpėrave, largon fobinė pacientėve qė kanė frikė ndaj mjekut, poltronit dentar apo fobitė e ndryshme. Ėshtė anėtar i AIA – American International Association. Ka trajnuar disa kolegė, doktorė nė fushėn e Hipnoterapisė, e tė cilėt janė treguar mjaft tė suksesshėm nė inkuadrimin e Hipnoterapisė nė Mjekėsi. Ėshtė Instruktorė i Ēertifikuar i Hipnoterapisė C.H.I. si dhe mori Ēertifikimin Master NLP Practitioner.

Me njė fjalė, Dr. Ilir Hoti nuk mbaron sė reshturi kurrė hulumtimet e tij tė pandėrprera nė fushėn e mjekėsisė dentare dhe psikologjisė. Ėshtė autor i librit “Hipnoterapia nė Mjekėsi” tė botuar nė vitin 2013. Vazhdon tė punojė si Mjek, Stomatolog nė Kosovė.
hollywood_smile002008.jpg hollywood_smile002007.jpg hollywood_smile002006.jpg
Dr. Ilir Hoti
Doctor of Dental Medicine (DMD)
Urdhri i Stomatologut
Rr. Dritan Hoxha, Pallati Konkord, Sh. 7, K. 6, Ap. 1-2, Tiranė, Shqipėri
Tel: 0035542223443
e-mail: info@ussh.org.al
Website: http://www.ussh.org.a